FILM

GŁÓWNA

Restauracja “Dolina Atona”

Jest to wyjątkowa restauracja mogąca pomieścić do 300 osób. Przebywając w środku odnosi się wrażenie, jakby się przebywało w starożytnych egipskich budowlach. Zaraz przy wejściu znajdują się reliefy najważniejszych bogów starożytnego Egiptu, na czele z Ozyrysem po lewej stronie, a po prawej znajduje się płaskorzeźba bogini Nut i jej brata, boga Ptah. W kilkunastu odlewach wykonanych z gipsu przedstawiono niektóre sceny z życia faraonów, które to pierwotnie zostały zapisane na oryginalnych egipskich papirusach. Na belkach i ścianach umieszczono historię powstania obiektu oraz cytaty z księgi rodzaju – wyrytych oryginalnym pismem hieroglificznym. Całość sufitu, na którym znajdują się tysiące złotych gwiazd, podpierają cztery barwne kolumny, w kształcie kwiatu lotosu.  Restauracja jest umieszczona pod ziemią i nie posiada okien. Wentylowana mechanicznie. Mikroklimat w upalne dni jest niesamowity.  Obiekt powstał w wyniku wielkiego zamiłowania właściciela Ośrodka do sztuki starożytnego Egiptu. Możliwe, że jest to jedyny obiekt w Europie, który z taką szczegółowością próbuje odzwierciedlać niedoścignioną sztukę starożytnego Egiptu, w przystępnym dla Gości wydaniu. 

Wyposażenie: pełne zaplecze kuchenne, klimatyzacja, instalacja nagłośnieniowa, projektor multimedialny oraz możliwość przyłączenia Internetu.

Przyjęcia: w tym miejscu organizujemy każdego rodzaju uroczystości. Idealne do organizacji wesel, przyjęć firmowych, konferencji czy urodzin. 

Nazwa Dolina Atona wzięła się od lokalizacji lokalu, w dolinie, pod ziemią oraz od imienia boga górnego i dolnego Egiptu – Aton -oznacza tarczę słoneczną. Aton określany był jako stwórca, który stworzył wszelką istotę, który ukształtował ziemię, który dopełnił jej stworzenia.